ALFA kursas

Tai - evangelizacinis kursas, kurio metu susipažįstama su pamatinėmis krikščionybės tiesomis ir kviečiama asmeniškai išgyventi Švenčiausios Trejybės slėpinį bei rasti vis artimesnį santykį su Jėzumi. Čia yra galimybe pasidalinti savo mintimis, ieškoti atsakymų į esminius gyvenimo klausimus bei rasti bendraminčių. Jis skirtas ir netikintiems, ir tikintiems, kurie nori geriau pažinti krikščionybę bei gilintis į jos tiesas. Dėl savo paprastumo ir metodinės medžiagos aiškumo, jie gali būti toliau vedami kurso dalyvių savo aplinkoje: parapijoje, maldos grupėje, bendruomenėje arba tiesiog savo pažįstamų rate.

Alfa kursas prasidėjo Didžiojoje Britanijoje, centriniame Londono rajone, Bromptone, Šventosios Trejybės anglikonu bažnyčioje XX a. 8 dešimtmečio pabaigoje. Pirminis kurso tikslas buvo neformalioje aplinkoje naujiesiems krikščioniams pateikti pagrindinius krikščionybės principus. 1990 m. buvęs teisininkas Nicky Gumbel perėme kurso vedimą. Jis pastebėjo, kad toks kursas galėtų būti naudingas nelankantiems bažnyčios žmonėms, ir adaptavo medžiagą šiai klausytoju grupei. Po 1990 m. Alfa kursas ėmė sparčiai plisti Didžiojoje Britanijoje ir už jos ribų. Vis daugiau bažnyčių ir bendruomenių atrado šio kurso vertę perteikiant esmines krikščionybės tiesas neformalioje aplinkoje. Šiuo metu 166 šalyse kasmet vyksta daugiau nei
55 500 kursų. Alfa kursas skirtas visiems, kurie nori geriau pažinti krikščionybę: netikintiems, abejojantiems krikščionybės tiesomis, tiek tiems, kurie praktikuoja krikščioniškąjį tikėjimą. Lietuvoje sėkmingai vyksta kursai skirti:

• jaunimui (nuo 14 m.)
  • studentams (nuo 18 - 35 m.)
  • suaugusiems
  • tėvams, kurių vaikai ruošiasi Pirmajai Komunijai/Sutvirtinimo Sakramentui
  • kaliniams
  • tarnaujantiems karinėse pajėgos

Kursas trunka 10 savaičių. Susitinkama kartą per savaitę. Po šešto susitikimo dalyviai išvyksta visam savaitgaliui (arba visai dienai) į ypatingesnę ne namų aplinką. Kursas baigiamas atviru šventiniu vakaru. Kiekvieno susitikimo metu klausomasi mokymo, bendraujama vaišinantis arbata, diskutuojama grupelėse.

Temos:
1. Nejaugi tai viskas?
2. Kas yra Jėzus?
3. Kodėl Jėzus mirė?
4. Kaip įmanoma tikėti?
5. Kodėl ir kaip turėčiau skaityti Bibliją?
6. Kodėl ir kaip aš meldžiuosi?
7. Kas yra Šventoji Dvasia?
8. Ką veikia Šventoji Dvasia?
9. Kaip galiu būti pripildytas Šventąja Dvasia?
10. Kaip galiu pasipriešinti blogiui?
11. Kaip Dievas mus veda?
12. Kodėl ir kaip turėčiau papasakoti kitiems?
13. Ar Dievas gydo šiandien?
14. O kaip su Bažnyčia?
15. Kaip nugyventi likusį savo gyvenimą visavertiškai?

Anykščių parapija jau šešerius metus vykdo šį kursą Sutvirtinimo sakramentui besiruošiantiems paaugliams, dvejus metus - suaugusiems.

Tai geras kursas išgyventi krikščionišką bendrystę, dalintis tikėjimo patirtimi, naujai ir gyvai sutikti Dievą savo gyvenime.

Kviečiame įsijungti į ALFA kursą. Nebandysi, tai niekada nesužinosi, ar tau to reikia.